— Draci zdravé výživy z.s. —

Od dubna 2017 jsme zapsaný spolek pod názvem - Draci zdravé výživy z.s.— ZDRAVÁ VÝŽIVA - DRAČÍ LODĚ—

Možná jste už na některé řece nebo vodní nádrži slyšeli dunivé bubnování z lodi s nepřehlédnutelnou dračí hlavou a ocasem. Možná jste nevědomky dokonce viděli i náš tým "Zdravá Výživa" v akci na některých závodech. Se skupinou přátel jsme vytvořili posádku, s kterou se pravidelně účastníme závodů.

Do tohoto sportu jsme vtrhli ve velkém stylu. Sice na tom neměli až tak velký podíl naše výsledky, ale spíše originální název a naše dobrá nálada. I když toho moc nenatrénujeme, o to radši závodíme a v průběhu let jsme dokázali že je potřeba s námi počítat a výsledky se začali dostavovat. 


 

2010 - ?

— NÁŠ PŘÍBĚH —


Pojeď se mnou na dračí lodě. Tak většinou zněla první věta, když jsem oslovoval a sháněl lidi pro 20 člennou posádku. Většinou také následovala odpověď co to je? Na to jsem s úsměvem reagoval, že je to taková sranda na vodě, něco jak když se jede na kánoi. Kdyby ti lidé věděli, že budou celí mokří a druhý den se vzbudí s pocitem jako by je přejel parní válec, posádku na loď bych asi neposkládal. To že na ně bude bubeník udávající rytmus při závodě křičet, ať pádlují rychleji, jsem zatajil úplně. 

Všechno to začalo v roce 2010. To mě oslovil kolega z práce, že skládá posádku pro závody Dračích lodí na Letovické přehradě. Jelikož mám sport rád a vodu taky, nemusel jsem se moc rozmýšlet. Jeli jsme pod názvem "Zdravá Výživa". A i přesto, že jsme nepodali žádné oslnivé výkony, akce se mi líbila a slíbil jsem účast i příští rok.

Následující rok mě kolega na závody oslovil znovu, tentokrát na brněnskou přehradu, s prosbou jestli bych nesehnal ještě nějaké lidi. Z loňské posádky jsme zbyli jenom čtyři, což je pro dvacetičlennou posádku málo. Kromě lidí z práce se k nám nakonec přidalo ještě 6 mých kamarádů a posádka byla na světě. Většinou jsem je lámal slovy z úvodu článku. Přesto věřím, že lidé, kteří se k dračímu týmu Zdravé Výživy připojili, nelitovali. Těchto 6 lidí to tak chytlo, že mě po závodech ukecali, abychom zkusili poskládat kompletně vlastní tým bez "cizáku" a závody si zopakovali. Název Zdravá Výživa jsme si ponechali a s původním zdravým jádrem to táhneme až do dnes.

— Logo našeho týmu —

vytvořil pan Vomáčka z firmy VENDY atelier. Děkujeme!